Blog

Dikkat Geliştiren Hafıza Oyunu: Zoombat

hafıza oyunu

Hafıza oyunu dikkat geliştirme konusunda oldukça etkilidir. Hafıza oyunlarının temel amacı dikkat gelişimine katkı sağlamaktır. Dikkati dağılan ya da bir şeye odaklanma problemi yaşayan çocuklar için bire bir. Küçük yaşta yapılacak olan gelişim teknikleri sayesinde ileride yaşanılacak birçok problemin önüne geçilmiş olacaktır. 

Çocuğunuzun yaşına bakılmaksızın vereceğiniz eğitimler geleceğe sağlam adımlarla ilerlemesini sağlar. Bu yüzden çocukların 6 aylık dönem sonrasında başlayan süreçleri önemlidir. 6 aylık zaman diliminde bebeklerde hafıza açılır ve her gördüğünü, öğrendiğini kaydeder. Yaş biraz daha ilerledikçe çocukların oyun çağı yaklaşır. Oyun çağı geldiğinde ise hem eğlenceli hem de bilgilendirici ürünler seçilmelidir. Seçeceğiniz oyun sayesinde çocuğunuzun gelişimine doğrudan katkı sağlarsınız. 

Hafıza oyunu, çocukların gelişimi için doğru seçim olabileceğini söyleyebiliriz. Hafıza kuvvetlendirme, dikkat geliştirme ve zihin jimnastiği hafıza oyunları sayesinde yapılabilir. Bu oyunlar çocukların üzerinde ciddi etkisi olur. Henüz küçük yaşta sağlayacağınız oyun çeşitleriyle çocukların vakitleri boş geçmez. Ayrıca oyuncak olarak da baktığımızda çocukların güzel vakit geçirebileceğini garanti edebiliriz. Şimdi isterseniz çocuklar için geliştirdiğimiz Zoombat oyununu sizler için tanıtalım. 

Hafıza Oyunu: Zoombat 

Zoombat, hafıza oyunu oynamak isteyen çocuklar için eğlenceli ve bir o kadar da dikkat geliştirici üründür. Sadece çocuklar değil yetişkinler bile Zoombat oyununu oynayabilir. 7’den 70’e herkese hitap eden bir oyun çeşididir. 2 yaş ve üstünde bir çocuğunuz varsa rahatlıkla bu ürünü size tavsiye edebiliriz. Oyunu oynarken ebeveynlerinde iyi bir vakit geçirebilir. Hatta oyuna ailece dahil olduğunuzda oynaması daha zevkli olacaktır. 

Zoombat hafıza oyunu en az iki kişi ile oynanmaktadır. Maksimum ise 6 kişiye kadar oynanabilecek bir oyundur. Oyun sadece hafıza geliştirmeye yardımcı olmaz. Çocuklarda ve yetişkinlerde düşünme becerilerini geliştirir. Görsel hafızayı güçlendirir. Tüm açıdan oyun dikkat gelişimine katkı sağlar. 

Oyunu kutudan çıkardığınız zaman detaylı bir anlatıma sahip bilgilendirme kartı yer alıyor. Aynı zamanda Youtube üzerinden rahatlıkla izleyebileceğiniz video ile oyunun anlatımı bulunmaktadır. Kolay ve basit bir anlatım diliyle herkesin kolayca kavrayacağı şekilde anlatılmaktadır. Bizlerde okumak isteyenler için oyunun kısaca özelliklerinden ve nasıl oynanacağını belirteceğiz. 

Zoombat Oyunu Nasıl Oynanır? 

Zoombat hafıza oyunu yukarıda belirttiğimiz gibi 2 ile 6 kişi arasında oynanabilmektedir. Kutunun içinde yer alan bilgilendirme kartında da yazdığı gibi oyunu 4 farklı şekilde oynayabilmek mümkün. Tek seferde vereceğiniz ücret karşılığında 4 adet oyuna sahip olabiliyorsunuz. Bu da oyunun ne kadar bütçe dostu olduğunun bir göstergesi. Gelelim oyunun oynanış tarzına. 

Oyunun içinde 80 adet kart bulunmaktadır. Bu kartların ön ve arka yüzünde birbirine yakın olan nesneler bulunmaktadır. Fakat her ikisinin arasında ufak detaylar bulunmaktadır. İşte oyunun en can alıcı noktası tamda burasıdır. Normal bir şekilde oynadığınız zaman nesneler arasında farkı bulma olarak oynanabilir. Daha gelişkin hallerinde oynadığınız zaman zihin geliştirme seviyesi artmaktadır. Küçük yaştaki çocuğunuz için aldıktan sonra uzun bir süre bu oyun kartlarını kullanacaktır. 

Kutunun içinde yer alan kartlara Zoombat hafıza kartları ismi verilmektedir. Bu hafıza kartlarının yanında 6 adette maske kartları yer almaktadır. 6 kişinin oynayabileceği şekilde maske kartı düşünülmüştür. Renkli ve farklı figürlerde olan maske kartları oyunun önemli parçasını oluşturuyor. Hafıza kartlarını yere koyduğumuz zaman yüzümüzü maske kartları ile kapatıyoruz. Bu esnada boşta kalan bir kişi hafıza kartlarından birinin yüzünü çevirir. Daha sonra yüzünü maske kartı ile kapatan çocuklar ya da yetişkinler gelen talimatla maskeyi indirir. Yerde bulunan hafıza kartlarından hangisi farklı olduğunu bulmaya çalışır. İlk bulan kişi kutunun içinde bulunan zile basar ve kartı doğru tahmin etmek için bir fikirde bulunur. Son olarak hafıza kartlarının 80’nini birden kullanmanıza gerek yok. Kartları çocuğun gelişimine göre arttırmak da fayda var. 3’lü, 6lı, 9’lu şekilde yaparak oyunu oynayabilirsiniz. 

Hafıza oyunu anlatıldığı gibi oldukça kolay, basit ve eğlenceli. Zeka ve görsel geliştirmek için yardımcı olan kartlar, oyun oynayarak vakit geçirmenizi de sağlıyor. Ailece hiç sıkılmayacağınız bir oyun kartına sahip olmak için sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.

ÇOCUKLARIN HAFIZASINI GELİŞTİREN OYUN: EŞLEŞTİRME OYUNU yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir