Blog

Dikkat Geliştiren Zeka Oyunu: Ringoo

zeka oyunu

Yeni bir dikkat geliştiren zeka oyunu ile karşınızdayız. Bu yazımızda sizlere en çok sattığımız zeka oyununu tanıtacağız. Küçük büyük herkesin severek oynayacağı oyun ile birlikte gelişiminiz daha iyi seviyelere gelecektir. Özellikle de çocuklar için zeka oyunları mükemmel bir buluş. Ringoo adlı oyunumuz sayesinde hem eğlenecek hem de gelişim sürecini hızlandıracaksınız. Oyunun detaylarına geçmeden birkaç önemli bilgiyi sizlerle paylaşmak isterim. 

Zeka oyunları, günümüzde yeni oluşan bir ürün bandını oluşturmamaktadır. Önceden de ebeveynler zeka oyunlarını çocuklar için kullanırdı. Ancak şimdi öneminin artmasında farklı sebepler var. Bu sebeplerin başında televizyon ve akıllı cihazlar geliyor. Yani elektronik cihazlara bağlı kalan çocuklarda gelişim daha yavaş olduğu gözlemleniyor. Bu sadece bizim söylemimizde değil. Birçok doktor ve uzman, elektronik aletlere maruz kalan çocukların gelişimde sıkıntı çektiğini belirtiyor. 

Açık söylemek gerekirse; çocuklar televizyon, telefon ve tablet izleyerek aptallaşıyor. Bu konuda birçok kişi hem fikir olduğunu düşünüyorum. İşte bu yaşanılan süreci telefi etmenin en kolay yolu zeka oyunları. Zeka oyunu sayesinde çocuğun gelişim süreci fark edilir derecede artabilir. Ancak burada çocuğun gayreti kadar ebeveyn olarak sizlerinde gayreti önemlidir. Çocuğun gelişim sürecinde en iyi katkıyı sizlerin vereceği bir gerçek. Bu yüzden elinizden gelen çabayı muhakkak göstermelisiniz. Şimdi gelelim oyunun içeriği ve tarzına…  

Zeka Oyunu Ringoo ile Çocuklarınız Gelişsin 

Zeka oyunu oynamadan önce çocuğunuz için doğru ürünü seçmeniz gerekir. Doğru ürün seçimi yapabilmek için çocuğunuzu belli bir dikkat geliştirme testinden geçirebilirsiniz. Evde dikkat dağınıklığı ile ilgili yapacağınız kısa bir test sayesinde hangi ürünün fayda getireceğini görebilirsiniz. Aslına baktığımızda dikkat geliştirme oyunları aynı yola çıkıyor. Hepsinin sonucunda çocuğun dikkat geliştirmesine katkı sunuyor. Sadece ürünler arasında farklı oyunlar yer alıyor. Kıstas olarak çocuklar için daha dikkat çeken ürünler seçilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Zoombat ve Ringoo oyunları çocuklarınız için oldukça ideal oyunlardır. Bir önceki yazımızda Zoombat oyununu anlatmıştık. İsterseniz Zoombat oyunu ile ilgili yazımıza da bakabilirsiniz. 

Ringoo zeka oyunu aynı Zoombat gibi dikkat geliştirme konusunda usta. Oyunun ana gayesi zeka gelişimine katkı sunmak. Fakat oyunu oynamak da eğlenceli. Sadece sıradan bir oyun olarak düşünmeyin. Hem sizlere hem de çocuklarınıza keyif veren bir oyundur. Aile fertleriyle beraber sık sık oynayabileceğiniz ve güzel vakit geçireceğinizi söyleyelim. 

Ringoo Oyunuyla Zekanın Keyfini Çıkarın 

Ringoo oyunun genel özelliklerinden bahsedelim. Daha sonrasında ise Ringoo oyunu nasıl oynanır, madde madde detaylı şekilde anlatacağız. Bir önemli notta oyunun videosu Yükselen Zeka Youtube kanalında mevcut. 

Ringoo 6 ile 99 yaş arasında bulunan kişilere hitap etmektedir. Oyunu çocuklar kadar yetişkinlerde tercih edebilir. Oyun kutusunun içerisinde 80 adet kart çıkmaktadır. Bir adet oyunun oynanış tarzını anlatan bilgilendirme kartı yer almaktadır. Son olarak oyunun bir parçası olan zil eşyası bulunmaktadır. 80 adet kartın üzeri farklı nesne, şekil, rakam ve renklere sahiptir. Zeka oyunu bu kartların üzerinde bulunan nesnelerle dikkat gelişimine katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda oyun, en az 3 en fazla 6 kişi ile oynanabilmektedir. 

Ringoo Oyunu Nasıl Oynanır? 

Zeka oyunu iki farklı türde oynanması mümkündür. Öncelikle 2 kişi ile oynandığı zaman nasıl olduğunu ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatacağım. Daha sonrasında 2 kişiden fazla oynayacaklar içinde maddeleme yaparak detaylı bir şekilde oyunu anlatacağım. 

 • Oyunun oynanabilmesi için düz bir zemin seçilir. Kartlar eşit şekilde iki kişiye dağıtılır.  
 • Dağıtıldıktan sonra her iki kişiye de zil yakın şekilde konumlandırılır.  
 • Daha sonrasında bireyler ellerindeki kartları ister sırasıyla ister aynı anda açmaya başlar. Kartlar açılırken, üzerinde bulunan rakam, renk ya da nesnelerin aynı olanı bulunmaya çalışılır.  
 • Aynı nesne, rakam veya rengi bulan kişi zile basar. Ve bu sayede yerdeki kartların sahibi olur. İşte tamda burada dikkat ön plana çıkar. Daha dikkatli olan kişi kartın üstündekilerini fark eder ve zile basar. 
 • En çok kartı toplayan oyununu kazanmış olur. 
 • Fakat oyunun biraz daha zorlaşması için farklı bir düzenekte kurulmuştur. Bazı kartların üzerinde bomba işareti vardır. Bu bomba işaretinde aynı nesne, rakam veya renk görseniz dahi alamazsınız. Eğer acele ile zile basarak almış olursanız, kendinizi patlatır, kartları karşı tarafa hediye etmiş olursunuz. 

İkiden fazla kişiyle oynadığınız zaman ise; 

 • Kartlar bu sefer 3’e, 4’e, 5’e ya da 6’ya pay edilir. Herkese eşit şekilde dağıtılır. 
 • Herkesin kolay erişebileceği şekilde zil ortada bulunur. 
 • Sırası gelen elindeki kartlardan bir tane yere koyar.  
 • Kartların üzerinde renk, rakam ya da nesneyi fark eden zile basar ve tüm kartların sahibi olur. Burada kartları ilk gören hepsini alır. 
 • Bomba çıkan kartta uygulama çoklu oyunda farklı uygulanır. Bombayı görüp aceleyle basan kişi, oyunda pasif duruma düşer. Yani yerdeki kartlar toplanana kadar zile basamaz. Sadece kart atabilir, ancak kartları toplayamaz.  

Dikkat geliştiren zeka oyunu unvanını alan nadir ürünlerden biridir. Zeka oyunları içerisinde de en fazla satılan ürün olduğunu söyleyebiliriz. Sizlerde sipariş vermek için sitemiz üzerinden iletişime geçebilir ya da doğrudan sepete ekleyebilirsiniz. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir